TÜBİTAK Yarışmaları İçin Takvim Belli Oldu. İşte Resmi Yazı...

Ortaokul ve lise öğretim süreci devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla TÜBİTAK tarafından 2020-2021 eğitim öğretim yılında 15. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması, 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ve "Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması düzenleneceği hususundaki ilgi yazıda belirtilen duyuru yazımız ekinde yer almaktadır.

2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı için Genel Müdürlüğümüze bağlı kurumlarımızda "52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması" ve "Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışmasna" katılımı teşvik için, İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin ilgili birimlerince gerekli duyuru ve bilgilendirme iş ve işlemlerinin yapılması hususlarında;

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

T.C. TÜRKİYE BİLİMSEL VE TEKNOLOJİK ARAŞTIRMA KURUMU BAŞKANLIĞI

Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı

TÜBİTAK

18/12/2020

Sayı : Konu:

93549059-115.99-E.192678 TÜBİTAK Proje Yarışmalarına öğrenci ve öğretmenlerin katılımları hk.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞINA

Ortaokul ve lise öğretimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Kurumumuz tarafından 2020-2021 eğitim öğretim yılında 15. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması, 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ve Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması düzenlenecektir.

15. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ve 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması bölgesel ve final olmak üzere iki aşamalı olarak yapılmaktadır. Bölgesel yarışmalar Adana, Ankara, Bursa, Erzurum, İstanbul-Asya, İstanbul-Avrupa, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun ve Van olmak üzere 12 bölgede düzenlenmektedir. Bölgesel yarışmalarda birincilik ödülü alan öğrenciler daha sonra belirlenecek bir ilde yapılacak final yarışmasına davet edilmektedir.

Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nın Bölge Sergileri'nin 12 bölgede 0508 Nisan 2021 tarihleri arasında ve Final Sergisi'nin 07-11 Haziran 2021 tarihleri arasında, Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Sergileri'nin 12 bölgede 22-25 Mart 2021 tarihleri arasında ve Final Sergisi'nin 24-28 Mayıs 2021 tarihleri arasında, Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması Final Sergisi'nin ise 30-31 Mart-01 Nisan 2021 tarihleri arasında yapılması planlanmaktadır. Yapılacak yarışmalara katılacak öğrenci ve öğretmenlerin listesi Kurumumuz Internet sayfasından yayınlanacaktır.

Söz konusu yarışmalara katılacak olan öğrenci ve öğretmenlere yarışmalara katılımları için gerekli iznin verilmesi hususunu arz ederim.

Prof. Dr. Hasan MANDAL

Başkan

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.