MEB 21 Haziran - 2 Temmuz arasında neler yapılacağını açıkladı!

1. Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 16.06.2021 tarih ve 26590703 sayılı yazıda "Bu kapsamda; 21 Haziran-2 Temmuz 2021 tarihleri arasında resmî/özel okul öncesi ve ilköğretim kurumları ile Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı okul öncesi ve ilköğretim kademesindeki özel eğitim okulları ve özel eğitim sınıflarında, öncelikle okulların kendi imkânları ile yapacakları faaliyetler olmak üzere, yerel imkânlar ve diğer kamu kuruluşları iş birliğinde öğrencilerin ihtiyaçlarına göre okul müdürlüklerince belirlenecek faaliyetler gerçekleştirilecektir. Bu faaliyetlerin öğrencilerin ihtiyaçlarına göre akademik, fiziksel, sosyal-duygusal, kültürel ve sportif alanlarda okula ve sınıfa özel düzenlenmesi önem taşımaktadır. Ayrıca öğrencilerimizin https://tegm.meb.gov.tr adresinde yer alan etkinlik kitaplarından faydalanması da sağlanacaktır." ifadelerine yer verilerek temel eğitim kurumları tarafından 21 Haziran - 2 Temmuz tarihleri arasında yapılacak çalışmalar açıklandı.

2. Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 16.06.2021 tarih ve 26558702 sayılı yazıda "Bu kapsamda, 21 Haziran - 02 Temmuz 2021 tarihleri arasında ortaöğretim düzeyindeki tüm resmi ve özel okullarımızda sorumluluk ve mazeret sınavlarının tamamlanması, destekleme ve yetiştirme /takviye kursları ile 12. sınıflara yönelik rehberlik faaliyetlerine devam edilmesi, 18 Haziran 2021 tarihinde not girişleri tamamlanmış olan öğrencilerin karnelerine dijital ortamda ulaşabilmelerinin sağlanması için gerekli tedbirler alınacaktır.
Ayrıca, uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerimizin daha fazla desteklenmesine ihtiyaç duyulduğu tespit edilen başta sosyal, sportif ve kültürel etkinlikler olmak üzere tüm alanlarda eğitim ve öğretim faaliyetlerinin, okulların imkanları göz önünde bulundurularak, kurum ve kuruluşların destekleri de alınarak planlanması, söz konusu etkinliklerin 21 Haziran - 02 Temmuz 2021 tarihlerinde gerçekleştirilmesi hususunda;
" ifadelerine yer verilerek ortaöğretim kurumları tarafından 21 Haziran - 2 Temmuz tarihleri arasında yapılacak çalışmalar açıklandı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.